Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

[Problem] Wybór niezawodnego Twin Tunera

Pomoc w wyborze niezbędnego sprzętu SAT przy tworzeniu nowych, lub rozbudowie istniejących instalacji. Anteny, kable, wtyki jakie co i czyli wszystko to, co znajduje się na zewnątrz i dostęp jest często utrudniony

Wybór niezawodnego Twin Tunera

Postprzez Motaro44 » 8 mar 2015, o 14:59

Cześć,

w związku z uprzejmością forumowicza Tomek0o7 z forum elektrody:) który wspominał że jest na tym forum uzytkownik tunera Miracleboxa postanowiłem zwrócić się do Was Forumowicze installsat.pl z prośbą o poradę w wyborze tunera dwugłowicowego.

Prośba dotyczy 3 kwestii:
1) wybór tunera
2) dodatkowy osprzęt niezbędny aby z niego korzystać
3) źródła z których mozna najefektywniej nauczyć się nowego tunera.

Ad 1:
Pytanie co polecacie kupić biorąc pod uwagę niżej podane kryteria? Cena gra drugorzędną rolę w stosunku do jakości ale "chciałbym" zapłacić za niezawodność a nie za dużą ilość funkcji takiego tunera, poniżej kryteria wyboru.
Zależy mi na tunerze który spełniałby nastepujące kryteria - i w tej kolejności są dla mnie istotne:
1) byłby dwugłowicowy (nagrywanie i jednocześnie oglądanie na innym kanale).
2) byłby niezawodny (dotychczas posiadane tunery Fergusson Arriva i Cabletech nie zdały egzaminu)
3) byłby intuicyjny w obsłudze (łamane na "możliwy" do opanowania)
Dodam że mam na oku model MiracleBox Premium Mini Twin 2xDVB-S2 (ID: 160), a sprzedawca polecił mi jeszcze modele z wyższej półki: VU+ Solo2 oraz Miraclebox ULTRA, kolega z innego forum zaś:DREAMBOX 7080 HD TWIN TUNER PVR FULL HD 1080p60.
Ad 2: Co trzeba dokupić do tunera żeby z niego skorzystać? Mam kabel SCART po dotychczas używanym tunerze i telewizor Sharp LC-40LE700E, wiem już od sprzedawcy że muszę dokupić kabel HDMI, czy coś jeszcze?
Ad 3: wraz z poleceniem tunera będę wdzięczny za wskazanie źródła z którego najlepiej nauczyc się obsługi. Z mojego doświadczenia wynika że instrukcja załączona do tunera nie jest intuicyjna - będę wdzięczny za Waszą ocenę załączonych do wskazanego tunera instrukcji lub podanie alternatywnych źródeł w internecie, im bardziej konkretne wskazanie tym lepiej.

Z góry dziekuję za odpowiedzi - mam nadzieję na odzew.
Motaro44
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 6 razy
Podziękowań: 1 razy
Korzystam z: NC+ + Cyfrowy Polsat + TNK HD + DVB-T

Postprzez Pan eFka » 8 mar 2015, o 21:29

Witaj :)

Prośba dotyczy 3 kwestii:
1) wybór tunera
2) dodatkowy osprzęt niezbędny aby z niego korzystać
3) źródła z których mozna najefektywniej nauczyć się nowego tunera.

1) Miraclebox jest bardzo fajnym tunerem choć Vu+ Solo2 też jest ok ale będzie droższy. Jeżeli miałbym wybierać między VU+ Solo2 a Miraclebox Ultra. To wybrałbym Solo2.
2) Na pewno będziesz potrzebował dwóch oddzielnych kabli poprowadzonych z konwertera min. Twin jeżeli nie ma innych dekoderów w domu.
3) Nasze forum pomoże Ci w obsłudze danego tunera.

Ad 1:
Pytanie co polecacie kupić biorąc pod uwagę niżej podane kryteria? Cena gra drugorzędną rolę w stosunku do jakości ale "chciałbym" zapłacić za niezawodność a nie za dużą ilość funkcji takiego tunera, poniżej kryteria wyboru.
Zależy mi na tunerze który spełniałby nastepujące kryteria - i w tej kolejności są dla mnie istotne:
1) byłby dwugłowicowy (nagrywanie i jednocześnie oglądanie na innym kanale).
2) byłby niezawodny (dotychczas posiadane tunery Fergusson Ariva i Cabletech nie zdały egzaminu)
3) byłby intuicyjny w obsłudze (łamane na "możliwy" do opanowania)
Dodam że mam na oku model MiracleBox Premium Mini Twin 2xDVB-S2 (ID: 160), a sprzedawca polecił mi jeszcze modele z wyższej półki: VU+ Solo2 oraz Miraclebox ULTRA, kolega z innego forum zaś:DREAMBOX 7080 HD TWIN TUNER PVR FULL HD 1080p60.
Ad 2: Co trzeba dokupić do tunera żeby z niego skorzystać? Mam kabel SCART po dotychczas używanym tunerze i telewizor Sharp LC-40LE700E, wiem już od sprzedawcy że muszę dokupić kabel HDMI, czy coś jeszcze?
Ad 3: wraz z poleceniem tunera będę wdzięczny za wskazanie źródła z którego najlepiej nauczyc się obsługi. Z mojego doświadczenia wynika że instrukcja załączona do tunera nie jest intuicyjna - będę wdzięczny za Waszą ocenę załączonych do wskazanego tunera instrukcji lub podanie alternatywnych źródeł w internecie, im bardziej konkretne wskazanie tym lepiej.

Z góry dziekuję za odpowiedzi - mam nadzieję na odzew.

Ad1. Tunery warte polecenia: VU+ Solo2, Miraclebox, Dreamboxa bym odpuścił. Tuner kosztuje okolo 3 tysięcy a jestem pewny, że tego nie wykorzystasz. Obecnie sam korzystam z VU+ Solo2 ale klona i nie narzekam.
1. Każdy tuner dwugłowicowy pozwala na nagrywanie jednego kanału i oglądanie innego kanału lub nawet nagrywaniu dwóch kanałów na raz.
Niezawodność też zależy od użytkownika, jeżeli nie będziesz dużo grzebał to wszystko będzie działało jak należy.
Te tunery będą na sofcie Enigma2 tzw. linux. Uważam, że jego obsługa nie jest zbyt skomplikowana. Wszystkiego można się nauczyć i do wszystkiego można dojść.
Ad2. Kabel HDMI będzie wymagany na SCART też będzie działać, ale w dużo gorszej jakości, a nie po to kupujesz taki sprzęt żeby oglądać TV w kiepskiej jakości.
Ad3. Postaramy się Ci we wszystkim pomóc.

Uważam, że mój post jest wystarczająco opisujący całą sytuację. Powiedz mi jeszcze z jaką kartą TV satelitarnej ma to współgrać? :)
Ktoś Ci pomógł? Kliknij guziczek Obrazek .

Obrazek
Antena: Televes 85cm
LNB: MTI Unicable + 1 LNB Legacy
Dekoder: Vu+ SOLO2 + Logitech Harmony 300
TV: LG 42LV470S
Audio: Onkyo TX - 8150 + Pylon Pearl 25 White HG

Obrazek
Pan eFka
Administracja
Administracja

Podziękował: 26 razy
Podziękowań: 165 razy
Korzystam z: eNka + DVB-T

Postprzez Motaro44 » 8 mar 2015, o 22:51

Witam witam:)
Dziękuję za tak sprawną odpowiedź.
Dzięki za ocenienie tunerów i gotowość pomocy:) chętnie skorzystam i podzielę się potem moimi doświadczeniami ad. tunera który kupię.
Co do karty TV to żadnej nie posiadam, mieszkanie z TV jest pod Warszawą i korzysta z telewizji naziemnej DVB-T. Czy to coś ewentualnie zmienia w kwestii wyboru?:)
Motaro44
Świeżyna
Świeżyna

Postprzez Pan eFka » 8 mar 2015, o 23:06

Hmm to po co Ci do naziemnej taki tuner?

Obrazek

Obrazek
Pan eFka
Administracja
Administracja

Postprzez krisu74 » 9 mar 2015, o 14:59

witam jestem posiadaczem miraclebox mini hd jestem naprawde bardzo zadowolony z tego tunera prosty w obsludze i duzo dodatkow do niego ja osobiscie zaczynalem przygode z E2 wlasnie na mini hd ale jak cena nie jest dla ciebie barirą to lepszy bedzie VU+ SOLO 2 chyba najpopularniejszy obecnie tuner z ogromnym wsparciem i nadal rosnącym wystarczy wspomniec tylko o tym ze jest ponad tysiąc beck-up do solo2 ale jak dla ciebie to tylko orginal solo 2 zadnych clonow bo szybciej go uwalisz niz myslisz
krisu74
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Podziękował: 0 razy
Korzystam z: nc+ + DVB-T

Postprzez Motaro44 » 9 mar 2015, o 19:51

@Pan eFka: Żeby była możliwość nagrywania na jednym kanale i oglądania TV na drugim chyba jest niezbędny tuner? Wystarczy jakiś inny prostszy sprzęt? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale na terenie Mazowsza nie ma też już sygnału analogowego tylko cyfrowy, poza tym odtwarzacze DVD też już chyba wyszły z użycia, ja w każdym razie nie dysponuję takim sprzętem.
Będę wdzięczny za wyprowadzenie z błędu bo przyznam że jestem laikiem w kwestiach telewizji, sam nie korzystam z niej właściwie - rozwiązuję problem osoby trzeciej;).
@Krisu - dzięki za opinię.
Motaro44
Świeżyna
Świeżyna

Postprzez Pan eFka » 9 mar 2015, o 22:16

Z tego co czytam to Ty potrzebujesz tunera Twin do telewizji naziemnej czy satelitarnej?

Obrazek

Obrazek
Pan eFka
Administracja
Administracja

Postprzez Motaro44 » 9 mar 2015, o 23:39

Do naziemnej. Miałem Fergusson Arriva T650i oraz Cabletech URZ0086 Twin Tuner, ale jeden i drugi miały kilka epizodów takich że zostały zaprogramowane na nagrywanie i faktycznie nie nagrały nastawionych programów. Myślałem że jest coś źle zaprogramowane ale nie było to przyczyną. Stąd postanowiłem kupić porządny Twin tuner - jeśli błądzę to będę wdzięczny za oświecenie;)

-- Nowy post 9 mar 2015, o 23:42 --

Aha, Fergusson Arriva to był zwykły tuner, twin tunerem był cabletech, lecz nie zdały egzaminu - niestety jakimś cudem zaprogramowane filmy (przy użyciu kilku różnych pendrive'ów) nie nagrywały się.
Mój wniosek był taki, że tunery są słabej jakości i postanowiłem poszukać czegoś "z górnej" półki.

-- Nowy post 9 mar 2015, o 23:46 --

W każdym razie liczę na to że jeśli kupię dobry tuner to będzie można wyeliminować potencjalną przyczynę pt: "zawodny sprzęt", nie wykluczam że wynika to z innych czynników (np. niekompetentna obsługa lub zaniki prądu - niestety pod Warszawą to się zdarza i podobno potrafi zaburzyć pracę sprzętu cyfrowego).
Ponieważ się nie znam i nie znalazłem na razie żadnego speca w okolicy któremu opłacałoby się przyjść i zbadać problem (przede wszystkim: zdefiniować przyczynę), postanowiłem wyeliminować potencjalne "słabe punkty" poczynając od zakupu twin tunera dobraj jakości - dlatego tu cenne będą ewentualne uwagi co kupić jeśli nie ma być to tuner satelitarny (jeśli taka kategoria istnieje).
Motaro44
Świeżyna
Świeżyna

Postprzez Pan eFka » 10 mar 2015, o 00:06

Hmm to wszystko wyjaśnia. Nie wiem czy bym się porywał na kupno tunera za 1000 zł do telewizji naziemnej... Cabletech powinien działać prawidłowo. Wszyscy myśleli że szukasz tunera do satelity. Jest jedno rozwiązanie. Miraclebox i Vu+ Solo2 odpada w takim wypadku. Zostaje Ci GIGABLUE HD QUAD Plus + dokupienie dwóch głowic DVB-T co nam da w sumie około 1500 zł.

Może było coś z Napędami USB? Może były źle sformatowane, lub coś w konfiguracji się namieszało?

Obrazek

Obrazek
Pan eFka
Administracja
Administracja

Postprzez Motaro44 » 10 mar 2015, o 19:57

Niestety, formatowanie USB nie pomogło - problem się powtarzał nawet mimo formatowania jak również przy zmianie nośnika na inny. Swoją drogą konieczność formatowania pendrive'a po każdym nagraniu jest bądź co bądź utrudnieniem które wolałbym ominąć, zwlaszcza że w przypadku Cabletech'a (przynjemniej tego który ja posiadałem) nie gwaratnowało to wcale poprawnego nagrania.

Czy chodzi o taki tuner?
http://www.hollex.pl/odbiorniki-linux-h ... -quad-plus
Tutaj też napisali że jest to tuner satelitarny, więc wolę się upewnić czy znalazłem ten faktycznie dedykowany do naziemnej.
Czy z jakiejś przyczyny standardowe tunery satelitarne mogą mieć problem z odbieraniem zwykłej TV naziemnej? Miraclebox nie będzie działał jak rozumiem?
Motaro44
Świeżyna
Świeżyna

Opcje

Następna strona