Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

[Problem] Wybór niezawodnego Twin Tunera

Pomoc w wyborze niezbędnego sprzętu SAT przy tworzeniu nowych, lub rozbudowie istniejących instalacji. Anteny, kable, wtyki jakie co i czyli wszystko to, co znajduje się na zewnątrz i dostęp jest często utrudniony

Wybór niezawodnego Twin Tunera

Postprzez Pan eFka » 10 mar 2015, o 22:17

Ogólnie solo2, miraclebox to też tunery satelitarne. W Gigablue możesz dołożyć dwie głowice do telewizji naziemnej.

http://allegro.pl/glowica-dvb-t-c-gigab ... 99825.html

Wtedy masz Tuner Twin satelitarny oraz Twin naziemny.
Ktoś Ci pomógł? Kliknij guziczek Obrazek .

Obrazek
Antena: Televes 85cm
LNB: MTI Unicable + 1 LNB Legacy
Dekoder: Vu+ SOLO2 + Logitech Harmony 300
TV: LG 42LV470S
Audio: Onkyo TX - 8150 + Pylon Pearl 25 White HG

Obrazek
Pan eFka
Administracja
Administracja

Podziękował: 26 razy
Podziękowań: 165 razy
Korzystam z: eNka + DVB-T

Postprzez Motaro44 » 11 mar 2015, o 22:29

OK, czyli rozumiem że szkopuł w tym żeby głowice w tunerze były przystosowane do TV naziemnej - do satelitarnej sa inne i nie będzie działać. Dzięki wielkie za rady:) kupię w takim razie ten tuner z głowicami do naziemnej.
Motaro44
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 6 razy
Podziękowań: 1 razy
Korzystam z: NC+ + Cyfrowy Polsat + TNK HD + DVB-T

Re: Wybór niezawodnego Twin Tunera

Postprzez Pan eFka » 11 mar 2015, o 23:33

Ok, mozesz miec problem z konfiguracja jak cos to pisz na forum. Poinformuj sprzedawce ze chcesz miec dwa tunery dvb-t to powinien od razu Ci go skonfigurowac.
Ktoś Ci pomógł? Kliknij guziczek Obrazek .

Obrazek
Antena: Televes 85cm
LNB: MTI Unicable + 1 LNB Legacy
Dekoder: Vu+ SOLO2 + Logitech Harmony 300
TV: LG 42LV470S
Audio: Onkyo TX - 8150 + Pylon Pearl 25 White HG

Obrazek
Pan eFka
Administracja
Administracja

Podziękował: 26 razy
Podziękowań: 165 razy
Korzystam z: eNka + DVB-T

Postprzez Motaro44 » 6 kwi 2015, o 12:27

Cześć,
chciałem tylko podziękować bardzo za wsparcie merytoryczne - przede wszystkim Pan eFce - bardzo dziękuję za profesjonalne porady:), bez Twojej pomocy mógłbym wywalić niepotrzebnie pieniądze w błoto a tak kupiłem tuner satelitatny z zainstalowanymi głowicami do TV naziemnej (między innymi). W związku z faktem że udało mi się skonfigurować tuner i obsługiwanie funkcji nie sprawia problemów - chcialem tylko podziękować żeby póki co zamknąć wątek.

Jeśli komuś się przyda ta informacja to podsumowując wątek odwołam się do posta Pan eFki - przy wyborze tunera z wiekszą niż jedna ilością głowic, trzeba zwrócić uwagę na to czy istnieje możliwość zainstalowania w tunerze głowic do TV naziemnej.
Nawet jeśli tuner jest dedykowany TV satelitarnej, to istnieją na rynku marki i modele tunerów satelitarnych w których możliwa jest instalacja odpowiednich głowic do TV naziemnej wraz z obsługującym te głowice software'em.
Przykładem jest opisany przez Pan eFkę Gigablue.
Ja zdecydowałem się ostatecznie na Miraclebox Ultra z softem Egami - chodzi sprawnie (jak na razie - dopiero niecale 2 tyg), obsługuje podstawowe funkcje jak nagrywanie na jednym kanale i oglądanie na drugim, użyteczne jest również korzystanie z funkcji Time-Shift (czyli zatrzymania oglądanego w TV programu) oraz rozmaite tzw. Plug-in'y czyli aplikacje umożliwiające po podprowadzeniu do tunera internetu oglądanie na dużym ekranie filmów z chomikuj, youtube, itd.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Motaro44
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 6 razy
Podziękowań: 1 razy
Korzystam z: NC+ + Cyfrowy Polsat + TNK HD + DVB-T

Opcje

Poprzednia strona