Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

[Problem] Jak prawidłowo dociągnąć sygnał tv do pokoi + 1 sygnał sat

Problemy występujące podczas instalacji, oraz korzystania z zestawu TV Sat

Jak prawidłowo dociągnąć sygnał tv do pokoi + 1 sygnał sat

Postprzez enkowicz » 1 maja 2014, o 15:35

Chcę doprowadzić sygnały do czterech pokoi: do salonu chcę doprowadzić sat i dvb-t w jednym kablu i do pozostałych trzech pokoi tylko dvb-t. W tych pozostałych trzech pokojach mam gniazdka.

W salonie jest dekoder od Orange i chciałbym odbierać kanały tv satelitarnej i naziemnej. Teraz powiedzcie mi czy dobrze kombinuje. Na strychu będę mieć zwrotnicę i ten rozgałęźnik. Od zwrotnicy odchodzi oczywiście jeden kabel do salonu. W salonie jest jedno gniazdko i będą odchodzić dwa kable podłączone z dekoderem: jeden od satelity, a drugi od NTC (chyba musi być dodatkowo zasilany, jeśli antena za 60 zł). Czy taka konfiguracja byłaby poprawna?
Czy jedynym rozwiązaniem jest tylko multiswitch? Mam nadzieję, że nie będzie wymagany, gdyż na strychu nie mam podłączonego prądu, a kable mam zatynkowane w ścianach.
P.S. Wiem, że pakiet podstawowy zawiera większość kanałów telewizji naziemnej. Miejmy nadzieję, że wszystkie kiedyś będą w pakiecie podstawowym. Dla mojej rodziny to jest istotne, ponieważ jest tam np. Stopklatka TV i TVP Regionalna Olssztyn (a w satelitarnej jest TVP Warszawa).
enkowicz
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 0 razy
Podziękowań: 0 razy
Korzystam z: nc+

Postprzez Pan eFka » 1 maja 2014, o 16:05

Zwrotnica antenowa do tego jeden rozdzielacz do dvb-t tylko taki w którym jedym wyjściem będzie szło zasilanie do wzmacniacza, który jest w antenie.
Ktoś Ci pomógł? Kliknij guziczek Obrazek .

Obrazek
Antena: Televes 85cm
LNB: MTI Unicable + 1 LNB Legacy
Dekoder: Vu+ SOLO2 + Logitech Harmony 300
TV: LG 42LV470S
Audio: Onkyo TX - 8150 + Pylon Pearl 25 White HG

Obrazek
Pan eFka
Administracja
Administracja

Podziękował: 26 razy
Podziękowań: 165 razy
Korzystam z: eNka + DVB-T

Postprzez harold » 1 maja 2014, o 17:08

W dmtrade wszystko znajdziesz :) i myślę, że jako forumowicz dostaniesz tez przystępną zniżke ;)
"Bóg nie ma głupcom za złe, że się nie uczą, lecz ma za złe mądrym, że nie uczą głupców."
harold
Młody znawca Telewizji Cyfrowej
Młody znawca Telewizji Cyfrowej

Podziękował: 2 razy
Podziękowań: 5 razy
Korzystam z: nc+

Opcje