Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

TNK HD tylko kanał aktywacyjny problem - brak kanałów.

Postprzez barti696 » 19 maja 2015, o 18:06

Witam
Mam problem mam Telewizjie na karte hd z dekoderem BSK 317 i problem polega na tym,że dekoder sie wł i uruchamia sie ekran aktywacyjny
jak normalnie podłaczona antena itp jest sygnał z satelity Hotbird a nie chce dalej wejsc zeby moc ogladac kanały co moge zrobic ? dodam ze resetowalem wszystko właczałem z antena podłączona i bez i nic nie skutkowało

Pozdrawiam niewiem czy w dobrej grupie napisalem ale jestem tu pierwszy raz i licze na pomoc
barti696
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 0 razy
Podziękowań: 0 razy
Korzystam z: TNK HD

kanał aktywacyjny problem -brak kanałów

Postprzez sebooo222 » 19 maja 2015, o 20:41

co to za tuner nie mogę żadnego takiego znaleźć, ale pomijając to jest nowy tuner rozumiem tak?a dzwoniłeś na infolinię z prośbą o aktywację np...?

-- Nowy post 19 maja 2015, o 20:48 --

prosto ze stronki tnk

AKTYWACJA KARTY

Do działania telewizji potrzebna jest aktywacja karty, którą możesz aktywować za pomocą telefonicznego Biura Obsługi Klienta:
Połączenie z telefonów stacjonarnych: 22 430 77 77 (koszt połączenia wg stawek operatorów)
Aktywacja telewizji na kartę może nastąpić w przeciągu 48 godzin od wydania dyspozycji "aktywacji".

INFORMACJE DODATKOWE:

Jeżeli masz problem z poprawnym działaniem Telewizji na kartę, w pierwszej kolejności skontaktuj się z naszym telefonicznym Biurem Obsługi Klienta. Jeżeli pomimo pomocy udzielonej przez naszych konsultantów nie uda nam się wspólnie rozwiązać Twojego problemu, prześlij do nas kartę (SIM z chipem) na adres korespondencyjny: Cyfrowy Dom Sp. z o.o. ul. Josepha Conrada 37, 31-357 Kraków wraz z opisem problemu, podaniem informacji dotyczących: typu dekodera jakiego używasz (podaj nazwę producenta i model), wersji zainstalowanego w nim oprogramowania a także wskazaniem swojego adresu korespondencyjnego, a my w terminie do 30 dni od daty otrzymania Twojego listu wyślemy na podany przez Ciebie adres pisemną odpowiedź.
Z telewizji na kartę możesz korzystać jedynie na terytorium Polski i jedynie dla użytku prywatnego.
Ważność oferty telewizji na kartę: do 31.10.2016 r.
System Conax: karta usługi telewizja na kartę działa w odbiornikach satelitarnych do odbioru kodowanych i niekodowanych programów telewizyjnych przez satelitę zgodnych z systemem dostępu warunkowego Conax.
sebooo222
Młody znawca Telewizji Cyfrowej

Podziękował: 2 razy
Podziękowań: 1 razy
Korzystam z: eNka

Postprzez barti696 » 19 maja 2015, o 20:59

tu mam taki dekoder link do allegro http://archiwum.allegro.pl/oferta/telewizja-n-na-karte-dekoder-adb5800-hd-2m-ser-bsk-i2803297404.html

dekoder ADB-5800ST mam aktzwna karte nawet jakbzm nie mail to by przeszlo dalej na kanaz raz mialem nie aktzwna to przeszlo dalej na kanalz tzlko nie mogem ogladac tych co sa w pakiecie wiec to z karta to raczej nie trafny wybor
barti696
Świeżyna
Świeżyna

Postprzez sebooo222 » 19 maja 2015, o 21:13

to jest zwykły dekoder czy był przerabiany na enigme2?jest to model adb bska5800 ale to nic co wyświetla ten ekran aktywacyjny masz możliwość wrzucenia zdjęcia?być może odbierasz już sygnał ale jakość jest zbyt słaba aby przeskoczyć na kanał jaki ten sygnał masz z hb ile jakości?to istotne
sebooo222

Postprzez barti696 » 20 maja 2015, o 14:26

zwykly nie przerabiałem go na enigme
na innym dekoderze tez z tnk ale zwykly opticum 4060x jest ok teraz do tego z Hd podłączyłem antene i mam sila na 90 jakosc tylko 2 % pozniej wrzuce
zdjecia bo chce jeszcze poprobowac zeby zlapac tak jak bylo kiedys ze mialem na 70% jakosc do max 80% i dalej nic sie nie dzialo
barti696
Świeżyna
Świeżyna

Re: kanał aktywacyjny problem -brak kanałów

Postprzez Pan eFka » 20 maja 2015, o 16:13

Musisz miec przynajmniej 60% jakosci.
Ktoś Ci pomógł? Kliknij guziczek Obrazek .

Obrazek
Antena: Televes 85cm
LNB: MTI Unicable + 1 LNB Legacy
Dekoder: Vu+ SOLO2 + Logitech Harmony 300
TV: LG 42LV470S
Audio: Onkyo TX - 8150 + Pylon Pearl 25 White HG

Obrazek
Pan eFka
Administracja
Administracja

Podziękował: 26 razy
Podziękowań: 165 razy
Korzystam z: eNka + DVB-T

Postprzez kaspian » 20 maja 2015, o 18:50

Być może kondensatory do wymiany....
Moja mała stajnia dekoderów

1.VU Solo 4k 2x Dvbs2+1tb dysk softy różne
2.Vu Zero +dysk 64gb (flash) soft openpli 5.0
3.Miraclebox ULTRA 2x Dvbs2+1tb dysk softy różne
4.Nbox BSKA/BSLA soft openpli 8.6 oraz hyperion 4.5

PAY TV:

NC+Universe +history hd+Adwentre TV+HBO+CANAL+ 6x 64,90

CP: full prepaid 166,90
kaspian
Chętnie pomogę na forum
Chętnie pomogę na forum

Podziękowań: 42 razy
Korzystam z: NC+ + Cyfrowy Polsat + TNK HD + DVB-T

Postprzez sebooo222 » 20 maja 2015, o 21:08

jeśli masz możliwość to podłącz pod tą instalację antenową inny dekoder i zobacz jakie są parametry (ustawienie anteny,siła,jakość) jeśli będzie ok to masz uwalony dekoder jeśli nie będzie ok to antena do poprawki tak jak Pan Efka napisał 2% jakości to stanowczo za mało i na tym nie pójdzie musi być minimum 60% wtedy zaświeci ci na zielono i zniknie plansza a pojawi się jakiś kanał
sebooo222

Postprzez barti696 » 21 maja 2015, o 20:10

na innym dekoderze smiga a na tym nie chce teraz jak podlaczylem antene to mi wyswietlil komunikat aktualizacja dekodera mam nacisnac ok ?
bo jak nacisnąłem ok to tak jakby caly sie resetowal i nic sie nie robi wiecej

-- Nowy post 21 maja 2015, o 20:16 --

jesli nie dokladnie opisalem to moge wrzucic foto ale nie wiem jak normalnie z komutera bo widze ze tylko przez linki trzeba

-- Nowy post 21 maja 2015, o 20:34 --

dodaje link do aukcji i na 3 zdjeciu jest takie cos co ja mam problem identyczny a teraz nie mam nawet tego tylko to co napisalem wyzej

-- Nowy post 21 maja 2015, o 20:48 --

http://allegro.pl/dekoder-hd-adb-bska-5800s-telewizja-na-karte-i5340688963.html link
barti696
Świeżyna
Świeżyna

Postprzez sebooo222 » 22 maja 2015, o 12:30

nie działa ten link twój...co dokładnie pokazuje Ci ten inny dekoder w menu tego tunera na pewno masz jakiś miernik sygnały wej i napisz nam ile ci tam pokazuje nboxy są wymagające co do sygnału inny tuner będzie działał na dużo gorszym sygnale a ten nie musisz mieć poprostu 100%pewność że masz przyzwoicie ustawioną antenę jeśli już będziesz tego pewien a tuner bska dalej nie będzie działał będzie to oznaczało jego awarię(kondensatory do wymiany) to przy starszych nboxa częsta awaria da się ją usunąć tylko wiadomo wszystko to koszty
sebooo222

Opcje

Następna strona