Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe TVP rusza w Polskę

Tu znajdziesz najświeższe wiadomości, które dotyczą DVB-T.

Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe TVP rusza w Polskę

Postprzez Cuma » 30 paź 2012, o 07:50

5 i 6 listopada 2012 roku w Gorzowie Wielkopolskim rozpocznie działalność Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe. Jego celem jest przekazanie mieszkańcom województwa lubuskiego najważniejszych informacji o cyfryzacji i korzyściach z przejścia na cyfrowy odbiór sygnału telewizyjnego.

7 listopada 2012 r. w województwie lubuskim, jako pierwszym regionie w kraju, zostaną wyłączone nadajniki telewizji analogowej. Sygnał ten zostanie zastąpiony naziemnym nadawaniem cyfrowym. W drugim etapie - 28 listopada - wyłączeniu podlegają Gdańsk, Iława i Poznań. Dlatego też powstało Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe, które ma za zadanie informować mieszkańców regionu lubuskiego i wielkopolskiego o tej rewolucyjnej zmianie w nadawaniu sygnału telewizyjnego.

Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe do 6 grudnia 2012 roku odwiedzi 25 lubuskich i wielkopolskich miejscowości. Do tej pory były to, poza Sulęcinem, również: Łęknica, Kostrzyn, Świebodzin, Szprotawa, Skwierzyna i Słubice. Kolejne miejsca, które zaplanowano na mapie przejazdu miasteczka, to Kożuchów i Dobiegniew.

Pierwsze w Polsce Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe Oddziału TVP w Gorzowie Wielkopolskim ma formę namiotu o średnicy 10 metrów. Mieści 4 telewizory nowej i 2 starszej generacji, wyposażone w dekodery DVB-T, na których emitowane są spoty i audycje cyfryzacyjne. W miasteczku pracuje: wóz satelitarny TVP Gorzów Wielkopolski, nadający wejścia na żywo dla TVP INFO, TVP1, TVP2 i antenę regionalną a także wóz Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który podaje natężenie sygnału cyfrowego naziemnego w danym miejscu. W miasteczku odbywają się wykłady i konkursy o tematyce cyfryzacyjnej. Można tam też uzyskać praktyczną wiedzę, jaki dobrać odpowiedni sprzęt i jak go zamontować. Specjalistami do dyspozycji odwiedzających są pracownicy: TVP Gorzów Wielkopolski, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Zielonej Górze oraz Związku Importerów i Producentów Branży RTV i IT.

6 listopada 2012 roku z Telewizyjnego Miasteczka Cyfrowego w Gorzowie Wielkopolskim transmitowana będzie na antenie TVP Info konferencja prasowa "Czy i jak jesteśmy przygotowani do wyłączenia naziemnej telewizji analogowej", w której udział zapowiedzieli m.in.: Michał Boni - Minister Administracji i Cyfryzacji, Marcin Jabłoński - Wojewoda Lubuski, Magdalena Gaj - Prezes UKE, Jan Dworak - Przewodniczący KRRiT, Juliusz Braun - Prezes TVP S.A., Marian Zalewski - Członek Zarządu TVP S.A., Wiesław Łodzikowski - Dyrektor TVP Technologie, Przemysław Kurczewski - Prezes Emitel.
Ponadto ze studia telewizyjnego w Telewizyjnym Miasteczku Cyfrowym tego dnia nadawane będą również "Wiadomości", "Informacje lubuskie", wydanie specjalne programu "Telepopołudnie", "Rozmowa Dnia" i "Minęła 20-ta".
źródło: TVP
Każdy z nas ma cztery twarze: tę, którą pokazuje, tę, którą widzą inni, tę, która myśli, że jest prawdziwa i tę, która jest prawdziwa. Wybierając jedną z nich nie rezygnujmy z pozostałych.
Avatar użytkownika
Cuma
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
 
Posty: 537
Dołączył(a): 15 sie 2012, o 12:03
Lokalizacja: PL
Podziękował: 5 razy
Podziękowań: 1 razy
Płeć: Mężczyzna
Korzystam z: Cyfrowy Polsat + DVB-T


Opcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


stat4u