Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

Regionalny System Ostrzegania (RSO) w całej Polsce

Tu znajdziesz najświeższe wiadomości, które dotyczą telewizji satelitarnej.

Regionalny System Ostrzegania (RSO) w całej Polsce

Postprzez ozzycat » 16 paź 2013, o 10:29

Obrazek


14.10.2013 roku podpisana została umowa pomiędzy TVP a Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji, dzięki której RSO (Regionalny System Ostrzegania) obejmie całą Polskę. Strony reprezentowane przez prezesa zarządu TVP, Juliusz Braun, oraz podsekretarz stanu w MAC (Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji), Roman Dmowski.

RSO (Regionalny System Ostrzegania) to inicjatywa TVP, zmierzająca do pełniejszego wykorzystania opcji NTC (naziemnej telewizji cyfrowej). Jej zalety nie ograniczają się tylko do poprawy jakości dźwięku i obrazu, ale daje ona możliwość udostępniania wielu usług dodatkowych, przyczyniając się do zwalczania tzw. wykluczenia cyfrowego.

RSO polega na nowoczesnym połączeniu usług dodatkowych dostępnych w NTC i wykorzystaniu ich do powiadamiania ludności o zdarzeniach ważnych dla bezpieczeństwa, ochrony życia, zdrowia i mienia obywateli. Aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, komunikaty w ramach RSO (wprowadzane do systemu przez przeszkolonych pracowników Wojewódzkich Centrów Zarządzania Kryzysowego) będą udostępniane za pomocą napisów wyświetlanych na ekranach odbiorników telewizyjnych, w telegazecie i na Platformie Hybrydowej Telewizji Polskiej, a także w serwisach internetowych, na urządzeniach mobilnych czyli smartfonach i tabletach oraz przez SMS-y.

Pilotażowo RSO wdrożono na chwilę obecną w województwie lubuskim, a teraz – na mocy umowy Telewizji Polskiej z MAC (Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji) – system etapowo ma objąć teren całego kraju. Kolejne etapy obejmą:

- Pierwszy etap, w grudniu 2013: woj. podlaskie, zachodnio-pomorskie, mazowieckie, wielkopolskie i lubuskie (integracja i dostosowanie),
- Drugi etap, w marcu 2014: woj. podkarpackie, lubelskie, małopolskie i dolnośląskie,
- Trzeci etap, w czerwcu 2014: woj. opolskie, śląskie, łódzkie i świętokrzyskie,
- Czwarty etap, w sierpniu 2014: woj. warmińsko-mazurskie, pomorskie i kujawsko-pomorskie.


Zainteresowanie, jakim cieszy się działający już serwis RSO w woj. lubuskim, wskazuje na bardzo duże zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania umożliwiające niezwłoczne dotarcie do obywateli z komunikatami ważnymi z punktu widzenia ich bezpieczeństwa, twierdzi TVP.

TVP traktuje Regionalny System Ostrzegania jako element szeroko rozumianej misji, której szczególnym elementem jest błyskawiczna reakcja nadawcy publicznego na zagrożenia i informowanie o nich. Jest to system nie tylko nowoczesny w skali europejskiej i światowej, ale również – co pokazuje pilotaż w Lubuskiem – wychodzący naprzeciw rzeczywistemu zapotrzebowaniu społecznemu.

źródło: satkurier
Gigabyte H87-D3H / Intel® Core™ i5-4670 / GeIL 8 GB DDR3-1333 Kit / MSI N760 TF 2GD5/OC / Thermalright Silver Arrow SB-E / Aerocool XPredator / OCZ 650W /
Aerocool V12
Avatar użytkownika
ozzycat
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
 
Posty: 68
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 20:14
Podziękował: 0 razy
Podziękowań: 12 razy
Płeć: Mężczyzna
Korzystam z: nc+


Opcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


stat4u