Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

Problem z konfiguracją instalacji antenowej dvb-t na 2 tv

Masz inny problem nie pasujący do pozostałych działów? Lub chcesz podzielić się czymś ciekawym? Napisz tutaj.

Postprzez Eryk » 4 lis 2013, o 14:51

Witam,
chcę podłączyć dwa telewizory do naziemnej TV cyfrowej (docelowo będą trzy). Kupiłem następujący sprzęt:
- antena Telmor asr classic hdtv cyfrowa naziemna
- rozgałęźnik sygnału Axing 30-01 3x1 h
- zasilacz antenowy Kemot
- wtyki F 6,8mm do kabla koncentrycznego
- kabel koncentryczny RG6U-CCS FE-CU
Antena jest zamontowana na strychu, obok niej rozgałęziacz, narazie są puszczone kable do dwóch tv na piętrze i parterze (trzeci wtyk z rozgałęziacza jest wolny), ale żeby zasilacze były przy obu telewizorach, bo na strychu nie ma gniazdka. Chciałem uruchomić na dekoderze dvb-t z polsatu http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... oru-ntc.cp pierwszy tv na piętrze. Wyszukało wszystkie programy ale po kilku minutach straciłem sygnał i zgasła zielona lampka na wzmacniaczu (nie wiem czy się spalił??). Proszę o pomoc jaki może być problem w tak skonfigurowanej instalcji. Wyczytałem już, że na ten trzeci wolny obieg z rozgałęźnika trzeba wkręcić rezystor końcowy http://allegro.pl/terminator-rezystor-k ... 50304.html ale czy będzie to działało na dwóch zasilaczach przy telewizorach??
Eryk
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 0 razy
Podziękowań: 0 razy
Korzystam z: eNka

Postprzez Pan eFka » 4 lis 2013, o 15:10

Widać, że masz problem z zasilaniem przedwzmacniacza.

Podam Ci kilka rozwiązań tego problemu:
  • możesz doprowadzić zasilanie 230V na strych i podłączenie zasilacza przed rozgałęźnikiem,
  • możesz wymienić rozgałęźnik na taki, który poda napięcie tylko z jednego wyjścia do wejścia (z tego, gdzie będzie podłączony zasilacz),
  • możesz doprowadzić kable z anteny i z dwóch pozostałych pokoi do tego pokoju, gdzie przed rozgałęźnikiem będzie podłączony zasilacz.
  • możesz również zastosować rozgałęźnik aktywny, który jest wyposażony w zasilacz, ale wtedy musisz posiadać gniazdko prądowe w miejscu gdzie są rozdzielone kable antenowe.

Najlepiej będzie jak rozłączysz wszystkie kable i podepniesz sam zasilacz do gniazdka prądowego Jeżeli dioda nie będzie się świeciła znaczy, że jest on uszkodzony. Ponadto napięcie wyjściowe zasilacza musi być dobrane do napięcia przy jakim pracuje poprawnie Twój przedwzmacniacz, który jest w antenie.
Ktoś Ci pomógł? Kliknij guziczek Obrazek .

Obrazek
Antena: Televes 85cm
LNB: MTI Unicable + 1 LNB Legacy
Dekoder: Vu+ SOLO2 + Logitech Harmony 300
TV: LG 42LV470S
Audio: Onkyo TX - 8150 + Pylon Pearl 25 White HG

Obrazek
Pan eFka
Administracja
Administracja

Podziękował: 26 razy
Podziękowań: 170 razy
Korzystam z: eNka + DVB-T

Postprzez Cyfrowy_Doradca » 8 lip 2014, o 09:05

Z doświadczenia Cyfrowego Doradcy możemy powiedzieć, iż przy zastosowaniu nowoczesnej anteny kierunkowej, zbędne jest stosowanie dodatkowego, zewnętrznego wzmacniacza. Wyjątkiem są sytuacje, w których mamy bardzo słaby sygnał, a jego wzmocnienie poprzez dekoder jest nadal niewystarczające.

Uwaga! Nie zalecamy najtańszych rozgałęziaczy do sygnału DVB-T.

Bardzo dobrze spisują się takie, jakie są zawarte na zdjęciu w tym poradniku: http://www.cyfrowydoradca.pl/porady/290-polaczenie-dwa-telewizory-mpeg4-jedna-antena.html
Cyfrowy_Doradca
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 0 razy
Podziękowań: 4 razy
Korzystam z: DVB-T

Opcje