Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

[Problem] Naprawa Bzzb - problem z obrazem i dzwiękiem.

Nie radzisz sobie z obsługą jakiegoś dekodera ADB czy może nBoxa z Enigma2? Nie wiesz co zainstalować, aby sprzęt był w pełni funkcjonalny? Z nami sobie poradzisz.

Naprawa Bzzb - problem z obrazem i dzwiękiem.

Postprzez twoface » 25 lip 2017, o 13:53

Witam,
szukam sprawdzonego serwisu naprawy pogwarancyjnej ADB ( najlepiej w okolicy Krakowa, Tarnowa, ale w sumie mogę wysłać gdziekolwiek).

Awaria polega na tym, że przy kanałach w wysokiej rozdzielczości występuje pixeloza. Na kanałach typu Comedy Central Family jest ok, ale na Comedy Central już nie. Dodatkowo przy kanałach, które są źle wyświetlane w głośniku ( bzzb połączone ze wzmacniaczem) występuje " pyrkanie" :) . Żeby było ciekawiej, bajki nagrane na HDD, które wcześniej działały bez problemu, teraz przy odtwarzaniu już występuje pixeloza. I teraz najlepsze. Mój kolega ma "fachowca", który sprawdzał pod kątem elektronicznym dekoder. Stwierdził, że 5 kondensatorów miało tylko 5% sprawności. Zostały więc one wymienione. Tuner wrócił do mnie i....w tym momencie nie ma zasięgu na LMB1 i LMB2. Siła sygnału 0. Więc można uznać, że problem rozwiązany bo pixeloza nie występuje :).
Sprawa jest złożona, bo trzeba poprawiać robotę po "fachowcu". Będę wdzięczny za wszelkie informację.

Pozdrawiam,
Marek.
twoface
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 0 razy
Podziękowań: 0 razy
Korzystam z: eNka

Opcje