Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

Jest zgoda na fuzję Cyfry+ i "n". Powstanie nowa platforma satelitarna!

Tematy zamknięte z uwagi na zmiany na rynku medialnym, ale obrazują stan wiedzy na dany temat w pewnym czasie, przez co nie mogą zostać usunięte

Jest zgoda na fuzję Cyfry+ i "n". Powstanie nowa platforma satelitarna!

Postprzez Cuma » 14 wrz 2012, o 16:25

Canal+, operator Cyfry+ i ITI, właściciel platformy "n", stworzą wspólną platformę satelitarną. UOKiK wydał dwie zgody na transakcje pomiędzy tymi przedsiębiorcami uznając, że po utworzeniu nowej platformy satelitarnej nie dojdzie do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku.
W związku ze zgłoszoną transakcją, UOKiK od kwietnia 2012 roku prowadził dwa postępowania w sprawie koncentracji. Sprawa została przekazana do urzędu przez Komisję Europejską na wniosek uczestników koncentracji. Jedno postępowanie dotyczyło przejęcia przez Grupę Canal+ kontroli nad spółką N-Vision, która ma być sprawowana wspólnie z ITI Holdings, a drugie przejęcia przez Grupę Canal+ i TVN kontroli nad podmiotem powstałym w wyniku połączenia Canal+ Cyfrowy (operator Cyfry+) oraz ITI Neovision (operator "n"), co umożliwi połączenie działalności w zakresie platform satelitarnych. Celem jest utworzenie nowej, wspólnej platformy satelitarnej.
Przejęcie przez Grupę Canal+ wspólnej kontroli nad N-Vision nastąpi w wyniku nabycia mniejszościowego pakietu udziałów w wysokości 40 proc. oraz określonych praw dających współkontrolę. W drugiej transakcji majątek spółki Canal+ Cyfrowy, po jej uprzednim przekształceniu w spółkę akcyjną, zostanie przeniesiony na ITI Neovision w zamian za akcje w podwyższonym kapitale zakładowym.

Analiza urzędu wykazała, że koncentracje będą miały największy wpływ na krajowe rynki licencjonowania kanałów telewizji płatnej, usług dostępu do telewizji płatnej oraz usług dostępu do reklamy telewizyjnej. Na żadnym z tych rynków nie dojdzie jednak do istotnego ograniczenia konkurencji - uczestnicy transakcji będą musieli rywalizować z innymi podmiotami. Dlatego UOKiK wydało zgodę na obie koncentracje. Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

Grupa Canal+ należy do międzynarodowej grupy Vivendi. Działa głównie we Francji zajmując się produkcją, dystrybucją i marketingiem kanałów telewizyjnych oraz usług świadczonych za pośrednictwem wszystkich rodzajów platform przekazu. W Polsce działa poprzez spółkę Canal+ Cyfrowy, która oferuje usługi płatnej telewizji za pośrednictwem platformy satelitarnej Cyfra+, a także jest dystrybutorem ponad 100 kanałów telewizyjnych i radiowych, w tym nadawanych przez spółki z grupy Vivendi - np. Canal+ , Ale kino czy Mini Mini+.

TVN jest spółką zależną N-Vision. Zajmuje się m.in. nadawaniem kanałów ogólnodostępnych i licencjonowaniem płatnych (m.in. TVN24 i TVN Turbo). Kontroluje również szereg spółek, w tym ITI Neovision - operatora platformy satelitarnej n. Zarówno N-Vision, jak i TVN są częścią grupy kapitałowej ITI Holdings.
Każdy z nas ma cztery twarze: tę, którą pokazuje, tę, którą widzą inni, tę, która myśli, że jest prawdziwa i tę, która jest prawdziwa. Wybierając jedną z nich nie rezygnujmy z pozostałych.
Avatar użytkownika
Cuma
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
 
Posty: 537
Dołączył(a): 15 sie 2012, o 12:03
Lokalizacja: PL
Podziękował: 5 razy
Podziękowań: 1 razy
Płeć: Mężczyzna
Korzystam z: Cyfrowy Polsat + DVB-T


Opcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


stat4u