Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

FAQ - Telewizja na kartę

FAQ - Telewizja na kartę

Postprzez Pan eFka » 15 sie 2012, o 09:25

NAJWAŻNIEJSZE TECHNICZNE ZAGADNIENIA DOTYCZĄCE TELEWIZJI NA KARTĘ

1) Jak powinna być ustawiona antena satelitarna, abym mógł korzystać z oferty telewizji na kartę?

Antena powinna być ustawiona w sposób zapewniający prawidłowy odbiór sygnału z satelity HotBird 13E.

2) W jakim systemie kodowane sa programy z oferty TnK? Co jest potrzebne, aby móc korzystać z oferty telewizji na kartę?

Programy z oferty TnK kodowane są w systemie Conax. Aby móc skorzystać z oferty telewizji na kartę, konieczne jest posiadanie tunera telewizji satelitarnej w pełni zgodnego z system dostępu warunkowego Conax. Tuner musi być dołączony do anteny satelitarnej zapewniającej prawidłowy odbiór sygnału z satelity HotBird 13E.

3) Jakie sa parametry nadawania programów z oferty telewizji na kartę?

Szczegółowe parametry nadawania programów są dostępne pod następującym linkiem:
http://telewizjanakarte.pl/fileadmin/co ... analow.pdf

4) Czy karta dostępowa TnK będzie działać w dowolnym odbiorniku z wbudowanym systemem dostępu warunkowego Conax?

Aby zapewnić pełen i prawidłowy dostęp do oferty TnK, odbiornik satelitarny musi być w pełny zgodny ze specyfikacją systemu dostępu warunkowego Conax. Niektóre odbiorniki dostępne na rynku, mimo oznaczenia symbolem Conax, mogą nie zapewniać prawidłowej aktywacji karty lub przedłużania uprawnień na kolejny miesiąc. Może to spowodować brak możliwości korzystania z oferty TnK. W takim przypadku należy skontaktować się z dostawcą / producentem dekodera i poprosić o dostarczenie najnowszego oprogramowania. Producenci zamieszczają często nowe oprogramowanie na swoich stronach www.

5) Czy firma Cyfrowy Dom zaleca zakup jakichś konkretnych modeli dekoderów do współpracy ze swoją kartą dostępową?

Tak. Aby uniknąć problemów z odbiorem i zgodnością systemu dostępu warunkowego Conax, firma Cyfrowy Dom zaleca zakup i użytkowanie dekoderów Digit S2-CD firmy Technisat lub Opticum X10 firmy Globo sprzedawanych w zestawach z kartą dostępową.

6) Jak mogę aktywować kartę w dekoderze innego producenta?

Po dołączeniu dekodera do telewizora, prawidłowym zainstalowaniu anteny i wyszukaniu kanałów należy ustawić odbiornik na odbiór programu TVN (parametry nadawania programu TVN dostępne są pod następującym linkiem: http://telewizjanakarte.pl/fileadmin/co ... ments/rozk lad_kanalow.pdf. Odbiór na razie nie będzie możliwy, ponieważ karta nie została jeszcze aktywowana. Następnie należy aktywować kartę dostępową SIM (telefonicznie lub przez Internet) i oczekiwać na uzyskanie dostępu. W tym czasie nie należy przełączać tunera na odbiór innego programu.

7) Czy kolejność programów na liście programów jest z góry ustalona, czy też może być dowolnie zmieniana?

Jeżeli wykorzystywany jest tuner zakupiony w zestawie telewizji na kartę (Digit S2-CD firmy Technisat lub Opticum X10 firmy Globo), w trakcie instalacji programy z oferty telewizji na kartę są ustawiane zgodnie z kolejnością sugerowaną przez telewizję na kartę. Użytkownik ma jednak możliwość dowolnej modyfikacji kolejności programów.
Jeżeli wykorzystywany jest tuner innego producenta, kolejność można ustawić dowolnie za pomocą menu odbiornika.

8) Jeżeli zostanie dodany jakiś nowy program do oferty telewizji na kartę, lub też zmienią się parametry nadawania któregoś z programów, czy zostanę o tym poinformowany i czy konieczne będzie ponowne wyszukanie kanałów?


Tunery zakupione w zestawie TnK aktualizują kanały w prosty sposób. Digit S2-CD firmy Technisat automatycznie uaktualni parametry w sposób niezauważalny dla użytkownika. Opticum X10 firmy Globo wyświetli na ekranie komunikat o zmianach w ofercie. Po zatwierdzeniu komunikatu tuner rozpocznie skanowanie i sortowanie kanałów.

9) Co to jest EPG?

EPG (ang. Electronic Program Guide) jest to „elektroniczny program telewizyjny” Funkcja ta umożliwia wyświetlanie na ekranie telewizora programu telewizyjnego na najbliższe 7 dni, oraz szczegółowych, dodatkowych informacji o każdym programie.

10) Czy funkcja EPG jest dostępna w każdym tunerze satelitarnym? Czy telewizja na kartę zapewnia jej prawidłowe działanie we wszystkich tunerach?

Funkcja EPG jest dostępna w znakomitej większości tunerów dostępnych na rynku. Telewizja na kartę nie gwarantuje poprawnego działania tej funkcji w dekoderach innych producentów, a jedynie w dekoderach sprzedawanych w zestawach telewizji na kartę.

11) W trakcie instalacji tunera z zestawu TnK (Technisat Digit S2-CD) wyświetlił się ekran informujący o pobieraniu danych EPG. Czy dane EPG muszą zostać pobrane w trakcie instalacji, czy też można je pobrać później?


Dane EPG są pobierane automatycznie o godzinie ustalonej w menu „Ustawienia -> EPG -> Czas pobierania”. Jeżeli w trakcie instalacji pobieranie danych trwa zbyt długo, można przerwać ten proces, wówczas dane zostaną automatycznie pobrane o godzinie zdefiniowanej w opcji „Czas pobierania”. Zaleca się zachowanie ustawienia fabrycznego (godz. 04.00), ponieważ o tej porze dekoder zazwyczaj nie jest wykorzystywany i dane mogą zostać pobrane bez zakłócania pracy odbiornika.

12) Czy tuner z zestawu TnK (Technisat Digit S2-CD) może być dołączony do instalacji antenowej wyposażonej w przełącznik Diseqc i umożliwiającej odbiór sygnału z różnych satelitów?

Tak, tuner Technisat Digit S2-CD może być dołączony do instalacji antenowej wyposażonej w przełącznik Diseqc. Należy jednak pamiętać, aby w takim przypadku sygnał z satelity HotBird był dołączony do wejścia 1 przełącznika Diseqc. Jeżeli sygnał z satelity HotBird nie będzie dołączony do wejścia 1, wówczas instalacja odbiornika nie będzie możliwa. Po zakończeniu procedury instalacji, w menu odbiornika można uaktywnić opcję Diseqc a następnie wyszukać programy z innych satelitów i dołączyć je do listy programów.

13) Przeprowadziłem procedurę instalacji odbiornika Technisat Digit S2-CD, ale na ekranie aktywacji karty nacisnąłem przycisk „Aktywuj później”. Jak mogę teraz aktywować kartę w odbiorniku?

Należy ustawić odbiornik na odbiór programu TVN, a następnie aktywować kartę telefonicznie lub przez internet. Odbiornik należy pozostawić na programie TVN do momentu aktywowania karty. Do momentu aktywowania karty nie należy wyłączać odbiornika, odłączać go od napięcia zasilania ani instalacji antenowej. Telewizor nie musi być włączony, można go wyłączyć.

14) Do czego służy opcja „Aktualizacja” w menu „Aktualizacja oprogramowania” dostępna w menu dekoderów Technisat Digit S2-CD sprzedawanych w zestawach telewizji na kartę? Czy opcja ta powinna być aktywna?


Telewizja na kartę dąży do zapewnienia najlepszej funkcjonalności i wygody użytkowania swoich produktów. Oprogramowanie dekoderów jest wciąż udoskonalane w odpowiedzi na sugestie i propozycje użytkowników. Aby zapewnić możliwość aktualizacji oprogramowania, najnowsza wersja oprogramowania jest w sposób ciągły przesyłana do odbiorników drogą satelitarną. Dlatego też opcja „Aktualizacja oprogramowania” powinna być aktywna, ponieważ zapewni to automatyczne pobranie najnowszej wersji oprogramowania.

15) Jeżeli w tunerze Technisat Digit S2-CD opcja „Aktualizacja” w menu „Aktualizacja oprogramowania” zostanie wyłączona, czy jest możliwość ręcznego pobrania najnowszej wersji oprogramowania w dowolnym momencie?


Tak. Dekoder Technisat Digit S2-CD umożliwia również ręczne pobranie najnowszej wersji oprogramowania. Oprogramowanie można pobrać za pomocą opcji „Rozpoczęcie aktualizacji” dostępnej w menu „Aktualizacja oprogramowania”.
Ktoś Ci pomógł? Kliknij guziczek Obrazek .

Obrazek
Antena: Televes 85cm
LNB: MTI Unicable + 1 LNB Legacy
Dekoder: Vu+ SOLO2 + Logitech Harmony 300
TV: LG 42LV470S
Audio: Onkyo TX - 8150 + Pylon Pearl 25 White HG

Obrazek
Avatar użytkownika
Pan eFka
Administracja
Administracja
 
Posty: 1859
Dołączył(a): 14 cze 2012, o 12:50
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 26 razy
Podziękowań: 170 razy
Płeć: Mężczyzna
Korzystam z: eNka + DVB-T


Opcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


stat4u