Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

[Dyskusja] Enigma2 - koncepcja nc+, BZZB, multiroom

Enigma2 - koncepcja nc+, BZZB, multiroom

Postprzez ple91 » 9 lip 2015, o 19:13

Witam serdecznie!

Dopiero zaczynam przygodę z telewizją satelitarną, jednak po przeczytaniu wielu tematów nadal nie mam pewności, czy moja koncepcja całej instalacji jest dobra. Dlatego przed zakupem sprzętu wolę jednak założyć temat i zapytać.

Idea jest taka, żeby obsłużyć początkowo 2 (docelowo 3-5) telewizorów z abonamentu mixcomfortplus.
Do głównego dekodera BZZB (e2) kupiłbym w nc+ telewizję na kartę i po miesiącu przeniósł się do w.w. abonamentu. I z tego dekodera poprzez sieć dane uwierzytelniające przekazane będą do kilku np. BSKA (e2).

1. Czy ta koncepcja jest poprawna?
2. Czy w jednym z BSKA mogę mieć również prepaid Cyfrowego Polsatu i z niego przekazywać dane do wszystkich pozostałych dekoderów razem z głównym nc+?
3. Czy zakup BZZB będzie dobrym wyborem?
a) Nowszy, cichszy, sprawniejszy, od BSLA ale z tego co czytałem, to jakieś problemy z parowaniem i RSA w nim są. Więc jeśli po tym miesiącu w nim sparowałaby mi się karta nc+, to później nie będę w stanie jej, w pełni, używać w innych dekoderach?
b) Z kolei na stronie: https://ncplus.pl/sklep/promocje/mixcomfortplus/zamow przyjmuje tylko przykładowe numery dekoderów BZZB, BSKA (BSLA-nie!) - czyli musiałbym najpierw kupić BSKA, w nim sparować kartę, zdobyć RSA, i następnie przełożyć ją do BSLA...?
c) W związku z tym co sądzę z punktów a) i b) - najlepiej by było kupić BSKA > zdobyć RSA > przenieść na BZZB?

Z góry dziękuję za odniesienie się do tego, a także inne ewentualne uwagi :)
ple91
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 2 razy
Podziękowań: 0 razy
Korzystam z: TV Kablowa

Postprzez G77 » 10 lip 2015, o 11:19

1. zadaj sobie pytanie: czy sobie z tym wszystkim sam poradzisz?
- pamiętaj, że bawienie się w wyciąganie RSA z karty jest niezgodne z prawem oraz rozdzielanie Multiroom poza jedno gospodarstwo!
2. odpowiedz sobie: czy nie ma prostszej drogi, aby osiągnąć zamierzony cel?
3. ostatnie pytanie, które powinno paść w twojej głowie: czy poniesione koszty są dla Ciebie opłacalne i po jakim czasie Ci się to wróci

Koszt tunerów, zakup odpowiednich narzędzi itd. nie wspominając o wiedzy.
- prosta kalkulacja i moment do przemyślenia - dokupując dekoder w Multiroom w NC+ to 10zł. więcej do abonamentu
Zakładajmy, że rozdzielasz na dwa dodatkowe odbiorniki telewizyjne (wychodzi oczywiście łącznie z głównym trzy)
- przy umowie na 24miesiące płacisz za tunery w Multiroom 480zł. (są jakieś promocje przez pierwszy rok, ale to musisz sam zerkać/pytać)

Policz sobie teraz koszt tunerów NBox z E2 - "nowy / odnowiony" NBox BZZB 5800SX z E2 ok 300zł. Przyjmijmy, że na kolejne dwa lecisz z 5800S i wychodzi za 2szt. ok 320zł. Mamy w tym momencie już 620zł., a to nie koniec :)

Najlepszym sposobem byłoby zdobycie (starej) nie parowanej karty C+.
W tym momencie nie masz takich problemów i ograniczeń.
- nawet nie radząc sobie z ustawieniem sprzętu można zakupić odpowiedni splitter do NBox E2 i bez problemów rozdzielić

Sam posiadam BZZB, ale nie wypowiem się na ten temat, bo nie wiem jak działa E2 na BSLA...
- największe wsparcie jest na BSLA, a wiąże się to z tym, że jest najwięcej użytkowników tego modelu
G77
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 4 razy
Korzystam z: C+

Postprzez ple91 » 10 lip 2015, o 13:15

1. O to bym się nie martwił, po prostu nie korzystałem wcześniej z tych technologii, a opisy wyjaśniają te czynności dość dokładnie i jest ich sporo, jednak by wszystko posprawdzać potrzebny jest sprzęt. I oczywiście pamiętam o tym, dlatego rozmawiamy tu o teoretycznej koncepcji... :)
2. Oczywiście, że są o wiele prostsze teorie, tylko interesowało mnie, czy może ktoś próbował w taki sposób.
3. Też dokonałem takich szacunków (warto wspomnieć o cenie abonametu bez dekodera pod multiroom: -15zł, i umowie na 12m). Ponadto możliwości urządzenia z Linuxem podpiętego pod TV są znacznie większe niż czystych n-kowych dekoderków multirooma, a istniejąca infrastruktura jest w pełni wykorzystać ich mozliwości. A zdobyta w miedzyczasie wiedza, to największy zysk ;)

G77 napisał(a):Najlepszym sposobem byłoby zdobycie (starej) nie parowanej karty C+.
W tym momencie nie masz takich problemów i ograniczeń.
- nawet nie radząc sobie z ustawieniem sprzętu można zakupić odpowiedni splitter do NBox E2 i bez problemów rozdzielić

Tylko na kartę C+, z tego co się orintuję nie zamówię nowego abonamentu w nc+, więc nic z tego bym nie miał.
Z resztą zakup odpowiedniego splittera do istniejącej infrastruktury i współpracującego z nim dekodera jest już bardzo nieopłacalny...

Czyli generalnie wszystko chyba sprowadza się do pytania, czy kupując BSKA już z Enigma2, a następnie kupując nowiutką kartę nc+ prepaid wszystko się bezproblemowo sparuje i bedzie istniała mozliwość teoretycznego zdobycia RSA bez zewnętrznych czytników (lub chociaż z nimi), czy wykonanie takiego parowania w nie istnieje lub będzie stwarzała późniejsze problemy...
ple91
Świeżyna
Świeżyna

Re: Enigma2 - koncepcja nc+, BZZB, multiroom

Postprzez Pan eFka » 10 lip 2015, o 16:22

Umowe podpiszesz tylko na karte sparowana z dekoderem, czyli Bska i Bsla. Wiekszosc kart C+ tzw. Cameleon'ow ma zaimplementowany licznik uprawnien. Czy wszystkie tunery beda w promieniu jednego gospodarstwa? Jesli tak to moim zdaniem lepiej wziać zrobić dobra sieć i polaczyc je w multiroomie, ale wtedy nie masz enigmy na ani jednym tunerze tylko wszystkie na org sofcie. To jest akurat minus moim zdaniem.
Ktoś Ci pomógł? Kliknij guziczek Obrazek .

Obrazek
Antena: Televes 85cm
LNB: MTI Unicable + 1 LNB Legacy
Dekoder: Vu+ SOLO2 + Logitech Harmony 300
TV: LG 42LV470S
Audio: Onkyo TX - 8150 + Pylon Pearl 25 White HG

Obrazek
Pan eFka
Administracja
Administracja

Podziękował: 26 razy
Podziękowań: 165 razy
Korzystam z: eNka + DVB-T

Postprzez G77 » 10 lip 2015, o 19:55

Pan eFka napisał(a):Umowe podpiszesz tylko na karte sparowana z dekoderem, czyli Bska i Bsla. Wiekszosc kart C+ tzw. Cameleon'ow ma zaimplementowany licznik uprawnien. Czy wszystkie tunery beda w promieniu jednego gospodarstwa? Jesli tak to moim zdaniem lepiej wziać zrobić dobra sieć i polaczyc je w multiroomie, ale wtedy nie masz enigmy na ani jednym tunerze tylko wszystkie na org sofcie. To jest akurat minus moim zdaniem.

Tego nie słyszałem. Niech kolega rozwinie myśl :)
- nie ma chyba takich kart z np. uprawnieniami na jeden tuner?
G77
Świeżyna
Świeżyna

Postprzez ple91 » 10 lip 2015, o 21:26

Pan eFka napisał(a):Umowe podpiszesz tylko na karte sparowana z dekoderem, czyli Bska i Bsla. Wiekszosc kart C+ tzw. Cameleon'ow ma zaimplementowany licznik uprawnien. Czy wszystkie tunery beda w promieniu jednego gospodarstwa? Jesli tak to moim zdaniem lepiej wziać zrobić dobra sieć i polaczyc je w multiroomie, ale wtedy nie masz enigmy na ani jednym tunerze tylko wszystkie na org sofcie. To jest akurat minus moim zdaniem.

Aktualnie wszystko w jednym lokalu, ale akurat właśnie dość mocno mi zależy na możliwościach Enigmy. I infrastruktura idealnie pasuje do tego.

Hmm... Jeszcze mam pewien pomysł (bo rozumiem, że te nie parowane pre-paidy nie pozwolą przejść na abonament):
Zakup karty nc+ Mix (np. http://allegro.pl/karta-n-nc-mix-i5520185781.html lub http://allegro.pl/karta-mix-hd-prepaid-karta-mix-hd-nowa-i5530327463.html) sparowanej z dekoderem i podpisać umowę na ten dekoder, uzyskać dane R*A z karty (np. w BSKA z enigmą) i używać w dowolnych dekoderach (np. BZZB + BSKA).
1. Rozumiem, że taka opcja powinna działać? Tylko nie mam pewności do numerów dekoderów, czy będę mógł na 100% podpisać umowę...?

2. Jest też opcja, jeśli zamówię: http://ncplus.pl/sklep/promocje/zestaw-platinum-box-99, aktywować, sparować, wysłać do przerobienia na Enigmę i następnie zdobyć RSA? Byłoby taniej, ale z tego się domyślam to w tej ofercie mają BXZB/BZZB, a nie BSKA, więc d**a ze zdobyciem danych karty - jak mniemam.

3. Swoją drogą, co do licznika ECM'ów... To nie jest tak, że w oscam jest to obchodzone? Bo wydaje mi się, że gdzieś o tym czytałem.
ple91
Świeżyna
Świeżyna

Postprzez G77 » 11 lip 2015, o 11:55

Niech mi w takim razie ktoś odpowie jak to jest w przypadku dekoderów z dwoma głowicami - jedno nagrywam / drugie oglądam.
- na ten przykład ECM i ograniczenia... rozumiem, że korzystając z takiego dekodera (domyślam się) idzie licznik karty jakby były podpięte dwa dekodery?
- jeżeli dobrze to rozumiem to proszę mi powiedzieć, co np. w przypadku odłączenia z poziomu E2 jednej z tych głowic czy w tym momencie karta będzie czytała, że jest jeden dekoder? (pyt. czy jest taka opcja w E2 w ogóle :) )
G77
Świeżyna
Świeżyna

Postprzez Pan eFka » 11 lip 2015, o 19:14

G77 napisał(a):Niech mi w takim razie ktoś odpowie jak to jest w przypadku dekoderów z dwoma głowicami - jedno nagrywam / drugie oglądam.
- na ten przykład ECM i ograniczenia... rozumiem, że korzystając z takiego dekodera (domyślam się) idzie licznik karty jakby były podpięte dwa dekodery?
- jeżeli dobrze to rozumiem to proszę mi powiedzieć, co np. w przypadku odłączenia z poziomu E2 jednej z tych głowic czy w tym momencie karta będzie czytała, że jest jeden dekoder? (pyt. czy jest taka opcja w E2 w ogóle :) )

Czasami licznik nawet prsy nagrywaniu potrafi się uaktywnić i wtedy masz czarny ekran niestety. Już spotkałem się z kilkoma takimi przypadkami.

Najlepszym rozwiązaniem jest karta BSLA, BSKA.
Ktoś Ci pomógł? Kliknij guziczek Obrazek .

Obrazek
Antena: Televes 85cm
LNB: MTI Unicable + 1 LNB Legacy
Dekoder: Vu+ SOLO2 + Logitech Harmony 300
TV: LG 42LV470S
Audio: Onkyo TX - 8150 + Pylon Pearl 25 White HG

Obrazek
Pan eFka
Administracja
Administracja

Podziękował: 26 razy
Podziękowań: 165 razy
Korzystam z: eNka + DVB-T

Postprzez kaspian » 11 lip 2015, o 20:03

Pisz na gg 190696 to nie miejsce na te tematy.....
Moja mała stajnia dekoderów

1.VU Solo 4k 2x Dvbs2+1tb dysk softy różne
2.Vu Zero +dysk 64gb (flash) soft openpli 5.0
3.Miraclebox ULTRA 2x Dvbs2+1tb dysk softy różne
4.Nbox BSKA/BSLA soft openpli 8.6 oraz hyperion 4.5

PAY TV:

NC+Universe +history hd+Adwentre TV+HBO+CANAL+ 6x 64,90

CP: full prepaid 166,90
kaspian
Chętnie pomogę na forum
Chętnie pomogę na forum