Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

Dobór dekodera do Tv Kablowej

Dyskusja związana z kwestiami technicznymi odbioru kanałów w sieciach kablowych. Tunery, kable, rozdzielacze, gniazda, pozostały osprzęt, problemy w odbiorze spowodowane złym wykonaniem instalacji

Postprzez Bets » 8 lut 2014, o 23:42

Witam! Minęło kilka miesięcy od "cyfryzacji". Będąc użytkownikiem Tv Kablowej nie musiałem się z tym spieszyć. Jednak chciałbym skorzystać z możliwości cyfrowego odbioru, większej liczby kanałów. Moja "Kablówka" ma w ofercie kilka dekoderów, których ceny zaczynają się od 250 zł. Na stronie kablówki jest informacja, że są możliwości odbioru sygnału cyfrowego z innych dekoderów, jeśli będa spełniały następujące warunki:
Czy to będzie dekoder stacjonarny, układ dekodujący w nowoczesnym telewizorze, czy dodatkowa karta do komputera - trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych parametrach:
musi obsługiwać system transmisji kablowej telewizji cyfrowej DVB-C (literka "C" jest najważniejsza) i modulację QAM-256,
musi obsługiwać dekodowanie obrazu w formacie MPEG-4 (H.264/AVC) i MPEG-2.
musi obsługiwać dekodowanie dźwięku E-AC3 (DD+ / Dolby Digital Plus) i MP2 (MPEG-1 Layer 2).
powinien być przygotowany na programy w wersji HD, i system dostępu warunkowego (CONAX) w przyszłości.

Nurtują mnie w związku z tym następujące pytania:
1) Czy kupując dekoder, który ma inną modulację będę mógł odbierać prawidłowo sygnał cyfrowy?
2) Czy przedstawione formaty dekodowania dźwięku, czyli E-AC3 i MP2 musi koniecznie obsługiwać taki dekoder? Czy jest możliwość odbioru poprawnego sygnału cyfrowego bez tego?
Ogólnie chodzi mi o to, czy dekoder nie spełniający tych kryteriów będzie odbierał sygnał cyfrowy nawet gorszej jakości, ale będzie obraz i słyszalny głos?
Dziękuję z góry za odpowiedź! Pozdrawiam, Bets!
Bets
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 0 razy
Podziękowań: 0 razy
Korzystam z: DVB-S FTA

Postprzez harold » 9 lut 2014, o 08:46

Jeżeli dekoder jest do DVB-C czyli telewizji cyforwej kablowej to już powinien być przystosowany do obecnych standardów. Mówię tutaj o modulacji, dźwięku itp. Przeczytaj przykładowy opis fergusona do DVB-C

✔ Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)

✔ Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080p

✔ Obsługa 32 programowalnych timerów

✔ Oddzielne listy kanałów ulubionych, TV i Radio

✔ Funkcja szybkiego wyszukiwania kanałów

✔ Obsługa teletekstu i napisów ekranowych

✔ Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264

✔ Kompatybilny z systemami DVB-C
"Bóg nie ma głupcom za złe, że się nie uczą, lecz ma za złe mądrym, że nie uczą głupców."
harold
Młody znawca Telewizji Cyfrowej
Młody znawca Telewizji Cyfrowej

Podziękował: 2 razy
Podziękowań: 5 razy
Korzystam z: nc+

Postprzez DominiK » 9 lut 2014, o 09:32

Bets napisał(a):1) Czy kupując dekoder, który ma inną modulację będę mógł odbierać prawidłowo sygnał cyfrowy?
2) Czy przedstawione formaty dekodowania dźwięku, czyli E-AC3 i MP2 musi koniecznie obsługiwać taki dekoder? Czy jest możliwość odbioru poprawnego sygnału cyfrowego bez tego?

Sygnał odbierze natomiast nie będzie w stanie go zdekodować. W dzisiejszych czasach polecam jednak dołożyć trochę więcej do dekodera żeby nie trzebało często zmieniać dekodera :)
Obrazek
nBox @ BZXB + NC+ na karte
Technologie to nasze życie!
DominiK
Mod Team
Mod Team

Podziękował: 65 razy
Podziękowań: 11 razy
Korzystam z: nc+ + DVB-T

Postprzez kaspian » 9 lut 2014, o 20:52

Nowe telewizory mają obsługe dvbc:) i jak ma wejscie na moduł ci to będzie funkcjonowało prawidłowo.W rodzinie mam kablówkę która oferuje moduł cam ci conax + kartę lub same karty( i te karty co ciekawe nie są parowane:) )Swego czasu podzieliłem im takową kartę na kilka tv:) i działało bez problemu.Oczywiście kwestia jaka kablówka.
Moja mała stajnia dekoderów

1.VU Solo 4k 2x Dvbs2+1tb dysk softy różne
2.Vu Zero +dysk 64gb (flash) soft openpli 5.0
3.Miraclebox ULTRA 2x Dvbs2+1tb dysk softy różne
4.Nbox BSKA/BSLA soft openpli 8.6 oraz hyperion 4.5

PAY TV:

NC+Universe +history hd+Adwentre TV+HBO+CANAL+ 6x 64,90

CP: full prepaid 166,90
kaspian
Chętnie pomogę na forum
Chętnie pomogę na forum

Podziękował: 2 razy
Podziękowań: 42 razy
Korzystam z: NC+ + Cyfrowy Polsat + TNK HD + DVB-T

Postprzez Bets » 16 lut 2014, o 22:06

Dziękuję za porady. Taki np. Ferguson zdekoduje mi dźwięki kodowane w E-AC3 i MP-2? Jak ocenić czy dekoder będzie dekodował określony format dźwięku?
Bets
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 0 razy
Podziękowań: 0 razy
Korzystam z: DVB-S FTA

Postprzez DominiK » 16 lut 2014, o 22:48

W specyfikacji każdego dekodera jest napisany jakie kodowania dźwięku/obrazu dekoduje.
Obrazek
nBox @ BZXB + NC+ na karte
Technologie to nasze życie!
DominiK
Mod Team
Mod Team

Podziękował: 65 razy
Podziękowań: 11 razy
Korzystam z: nc+ + DVB-T

Opcje