Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

Dekoder Cyfrowego Polsatu F300 – dodawanie kanałów FTA

Jeżeli masz jakieś problemy techniczne i potrzebujesz pomocy? Napisz tutaj.

Dekoder Cyfrowego Polsatu F300 – dodawanie kanałów FTA

Postprzez DominiK » 24 lis 2012, o 01:21

Obrazek

Jeżeli korzystamy z usług satelitarnej platformy cyfrowej, w szczególności gdy posiadamy dedykowany odbiornik zakupiony lub otrzymany przy podpisywaniu umowy, najczęściej używamy tzw listy operatora. Lista ta to odpowiednio przygotowane i posegregowane zestawy programów ułatwiające i upraszczające abonentom użytkowanie dekodera.


Rozumie, że dla części czytelników „sztywne” listy kanałów to delikatnie mówiąc nie najlepsze wyjście ale takie rozwiązanie ma naprawdę kilka plusów. Zresztą część dedykowanych odbiorników ma możliwość tworzenia list ulubionych.

Jednak czasami może się zdarzyć tak, że operator nie doda do swojej listy jakiegoś programu. Jeżeli jest to kanał darmowy (tak zwany FTA) i nasz tuner ma taką możliwość, możemy sami dopisać go do listy. Na szczęście w większości dedykowanych dekoderów pomimo zablokowania funkcji edycji listy operatora działa możliwość wyszukiwania i dodawania nowych programów.
Jak dodać POLO TV do dekodera Cyfrowego Polsatu

Podobno kanał POLO TV jest jednym z najchętniej oglądanych programów muzycznych w Polsce. Niestety nie jest jeszcze dostępny w Cyfrowym Polsacie. Jest za to nadawany w ramach DVB-T i za darmo (FTA) z satelity HotBird. Możemy więc dodać go do naszego dekodera.

Poniżej znajduje się instrukcja jak dopisać nowy kanał FTA do listy Cyfrowego Polsatu w tunerze Familijny F300. Jako przykładowy kanał użyty jest właśnie wspomniany POLO TV.

Pierwszą niezbędną czynnością jaka należy zrobić jest zdobycie parametrów kanału, który zamierzamy wyszukać. Nie jest to rzeczą trudną.

Wspomniane niezbędne informacje to (przykład dla kanału POLO TV):
Kod: Zaznacz cały
    satelita z którego nadawany jest program – HotBird,
    częstotliwość transpondera – 11541,
    prędkość transmisji – 22000,
    polaryzacja -  V (pionowa)


Oczywiście dla innych kanałów będą to inne wartości.

Jeszcze celem wyjaśnienia – nie są to dane kanału POLO TV ale dane transpondera z którego transmitowany jest program.Wyszukiwanie kanałów FTA w dekoderze Familijny F300


1. Wciskamy na pilocie przycisk [Menu]. Wybieramy zakładkę „Instalacja” i zatwierdzamy przyciskiem [OK].

2. Może okazać się, że podczas poruszania się po menu zostaniemy poproszeni o wpisanie kodu PIN. Jeżeli wcześniej nie ustawiliśmy własnego kodu to najprawdopodobniej wystarczy użyć domyślnego pinu – 0000 (cztery zera).

3. W „Menu -> Instalacja” mamy do wyboru kilka opcji. Możemy między innymi sprawdzić ustawienia anteny lub zainstalować ponownie listę operatora. My jednak wybieramy zakładkę „Ręczne wyszukiwanie kanałów„.

4. W tym momencie możemy przystąpić do ręcznej edycji transpondera. Tutaj należy wpisać dane które przygotowaliśmy wcześniej. Sama czynność jest niezwykle prosta – po prostu najeżdżamy na odpowiednie pole i wpisujemy wartości używając klawiatury numerycznej. „Polaryzację” przełączamy strzałkami w bok [<] lub [>]. Ważne jest aby „Przeszukanie sieci” było ustawione na „nie” oraz „Kanały” na „niekodowane „. Po uzupełnieniu danych przechodzimy dalej wciskając [OK].

5. Na tym etapie pojawi się plansza informacyjna na której opisana została struktura listy kanałów. Nasze nowe programy dodane zostaną do „części białej” listy więc będzie możliwość późniejszej ich edycji. Po przeczytaniu klikamy [OK].

6. W kolejnym kroku dekoder przez krótka chwilę będzie przeszukiwał ustawioną częstotliwość. O efektach skanowania zostaniemy poinformowani stosownym komunikatem. Wciskamy przycisk [OK] aby zapisać nowe kanały.
Jak widać znalezione zostały 32 pozycje 13 kanałów TV i 19 stacji radiowych). Dlaczego tak się stało opisane zostało poniżej.

7. Przy pomocy przycisku cofnij wychodzimy z menu głównego . Możemy sprawdzić w podmenu „Organizacja kanałów” czy nowe programy są na liście (będą znajdowały się na końcu spisu – od numeru 500 w górę).

Jak widać kanał POLO TV pojawił się ale oprócz jego pojawiło się też 31 innych pozycji (na liście TV i stacji radiowych)! Dzieje się tak dlatego, że przeszukaliśmy cały transponder i ściągnęliśmy wszelkie kanały znajdujące się na danej częstotliwości. Niestety w tym modelu nie ma innej możliwości. Nie stanowi to jednak żadnego problemu. Zbędne kanały możemy w łatwy sposób usunąć a zostawić tylko te które nas interesują. Wkrótce opiszę w osobnym artykule jak można to zrobić.

Jeżeli wszystkie czynności wykonaliśmy w sposób prawidłowy powinniśmy mieć już dostęp do nowego kanału. Wystarczy wziąć pilota do ręki i spróbować. Miłego oglądania.

Źródło:
http://digitalny.pl/
Avatar użytkownika
DominiK
Mod Team
Mod Team
 
Posty: 573
Dołączył(a): 18 lis 2012, o 15:23
Lokalizacja: Wieliczka
Podziękował: 65 razy
Podziękowań: 11 razy
Płeć: Mężczyzna
Korzystam z: DVB-T


Opcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


stat4u