Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

[Problem] Brak sygnału Nbox BSLA

Brak sygnału Nbox BSLA

Postprzez Maniek_Nc » 30 paź 2016, o 14:13

Witam wszystkich.
Mam problem. Kupiłem Nboxa BSLA (dwie głowice) z Enigmą2 i za nic w świecie nie mogę uzyskać choćby 1% sygnału.

Podłączam u siebie w domu, mam talerz o średnicy 50 cm. siłę i jakość na wszystkich innych dekoderach w granicach 85%, podłączam NBoxa i 0%
Posiadam konwerter na 4 wyjścia, z czego 3 są zajęte i do każdego z tych trzech próbowałem podłączać, bez rezulatatu.

Podłączałem dekoder u kolegi (ma talerz o średnicy 60 cm) i na Sagemcom mam 100% siły i około 50 % jakości, podłączam ww. NBoxa którego kupiłem jest 0%. Kolega również ma dekoder na 4 wyjścia z czego 3 zajęte.

Próbowałem różnych ustawień, które już były tutaj opisane na forum ale nic nie działa.
Talerze na pewno dobrze ustawione, bo tak jak wspomniałem inne dekodery odbierają, przewody prawidłowo przewodzą sygnał.
Próbowałem też podłączyć do dekodera dwa przewody antenowe ale również bez efektu.

Zastanawia mnie też fakt, że jak wchodzę w ustawienia dekodera to mam możliwość wyboru tylko dekodera A (czyli tak jakby nie wykrywał drugiej głowicy ?).

Zareklamowałem u gościa od którego kupowałem dekoder, podłączał, był sygnał, wykrywało w ustawieniach dekoder A oraz B. Zgłupiałem...

Mam pytanie czy to może być kwestia jakiś niestandardowych/skomplikowanych ustawień czy np. może Nbox wymaga anteny o większej średnicy ?
A może coś innego..
Proszę o pomoc.
Maniek_Nc
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 0 razy
Podziękowań: 0 razy
Korzystam z: nc+

Brak sygnału Nbox BSLA

Postprzez kaspian » 30 paź 2016, o 15:09

Nbox ma zryte głowice antena to minimum 90cm srednicy+ ustawiane przez montera z miernikiem dvbs2.
Moja mała stajnia dekoderów

1.VU Solo 4k 2x Dvbs2+1tb dysk softy różne
2.Vu Zero +dysk 64gb (flash) soft openpli 5.0
3.Miraclebox ULTRA 2x Dvbs2+1tb dysk softy różne
4.Nbox BSKA/BSLA soft openpli 8.6 oraz hyperion 4.5

PAY TV:

NC+Universe +history hd+Adwentre TV+HBO+CANAL+ 6x 64,90

CP: full prepaid 166,90
kaspian
Chętnie pomogę na forum
Chętnie pomogę na forum

Podziękował: 2 razy