Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

[Problem] Amatorskie podejście do Enigma2

Amatorskie podejście do Enigma2

Postprzez enigmator2 » 7 wrz 2017, o 18:41

Siema, jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Opiszę problem najlepiej jak umiem ale na terminologii znam się bardzo słabo gdyż dopiero raczkuję w tym temacie.

Skończyła mi się umowa więc wypowiedziałem ją i obecnie posiadam dekoder nc+ z enigma 2.
nie mam karty ale wydaje mi się że chyba jakieś kanały powinno pobierać poprzez dvb-t ?
mam dekoder podłączony do internetu kablem sieciowym, do telewizora kablem HDMI a całość do anteny satelitarnej jaką w standardzie oferowało nc+
podczas wyszukiwania kanałów pokazuje mi że wyszukano (w zależności od ustawień satelity) 19 kanałów, 1200 kanałów itd itp
sygnał pokazuje mi powyżej połowy, skacze od ok. 10 do 11 maksymalnie
problem polega na tym, że gdy wybieram kanał, zazwyczaj jest to 12 (tvp2 HD) to pokazuje mi CO obecnie leci, ile potrwa, mogę wejść w dokładny opis, w menu (nie wiem jak to się nazywa, znika chwilę po przełączeniu kanałów) pokazuje pasek ile jeszcze program będzie trwał, CO BĘDZIE DALEJ ITP ITD ale nie ma obrazu, nie ma dźwięku ani nic.
klapa, leżę ugotowany, mimo słabej znajomości obsługi dekodera nBox coś tam jednak wiem i bawiąc się ustawieniami niczego nie osiągnąłem.
dekoder jest podpięty bezpośrednio do telewizora kablem HDMI, kabel jest na pewno sprawny bo testowałem pod konsolą, sprawdzałem inne kable również dzieje się to samo - pojawia się info związane z kanałem ale nie ma obrazu ani dźwięku.
Proszę o pomoc i mówcie co mam wam jeszcze opisać bo jak to przeczytałem to nie wiem czy nie ma w tym tekście większego chaosu niż w moim dekoderze :)
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc, trollom i śmieszkom podziękuję :)
enigmator2
Świeżyna
Świeżyna

Podziękował: 0 razy
Podziękowań: 0 razy
Korzystam z: nc+

Re: Amatorskie podejście do Enigma2

Postprzez Dill » 7 wrz 2017, o 19:56

Z tego co się orientuję kanały telewizji publicznej nadawane z satelity są i tak kodowane (kodowane przez platformy)
Jeżeli chcesz odbierać DVB-T to zakup DVB-T USB ADB-100T Dongle, jest to stick do dekodera na USB i do niego podłączasz zwykła antenę siatkowa.
Na pewno kolega @kaspian rozwieje wszystkie twoje wątpliwości (fachowiec jakich mało)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Dill
Młody znawca Telewizji Cyfrowej
Młody znawca Telewizji Cyfrowej

Podziękował: 7 razy
Podziękowań: 10 razy
Korzystam z: NC+ + Cyfrowy Polsat + TNK HD + DVB-T

Amatorskie podejście do Enigma2

Postprzez kaspian » 9 wrz 2017, o 18:44

Jeśli chcesz uzyskac podstawowe kanały tvp 1 hd itd kartę smart HD poszukaj. I opłacaj. Są też inne mniej legalne sposoby ale to już nie to forum.

Jak wyżej napisano wszystkie kanały podstawowe ( te co masz w dvb=t są za darmo ) na sat zaś płatne. Z niekodowanych masz ledwie garstkę w tym tvp info oraz tvp polonia. Jak masz grubsze pytania pisz 190696 gg. Ja zalecam zakup tunera porządnego combo sat+ dvbt+ do tego antenka 120cm + obrotnica i da się mieć przyzwoitą ofertę kanałow. Za darmo. Lub za niewielkimi opłatami.Wszystko zalezy co chcesz uzyskac.
Moja mała stajnia dekoderów

1.VU Solo 4k 2x Dvbs2+1tb dysk softy różne
2.Vu Zero +dysk 64gb (flash) soft openpli 5.0
3.Miraclebox ULTRA 2x Dvbs2+1tb dysk softy różne
4.Nbox BSKA/BSLA soft openpli 8.6 oraz hyperion 4.5

PAY TV:

NC+Universe +history hd+Adwentre TV+HBO+CANAL+ 6x 64,90

CP: full prepaid 166,90
kaspian
Chętnie pomogę na forum
Chętnie pomogę na forum

Podziękował: 2 razy