Akcesoria do instalacji tv/sat
Kliknij tutaj, aby otrzymać 5% rabatu na co tylko zechcesz.
Serwis laptopów Wrocław
Kliknij tutaj, jeśli szukasz profesjonalnego serwisu.

Akcja protestacyjna w TVP na 60-lecie telewizji

Tematy zamknięte z uwagi na zmiany na rynku medialnym, ale obrazują stan wiedzy na dany temat w pewnym czasie, przez co nie mogą zostać usunięte

Akcja protestacyjna w TVP na 60-lecie telewizji

Postprzez Cuma » 11 paź 2012, o 12:49

W poniedziałek (29 października 2012 roku) Telewizja Polska będzie świętowała swoje 60-lecie, organizując między innymi "Wielki test o telewizji". Tego samego dnia Komitet Strajkowy NSZZ Solidarność TVP przeprowadzi akcję protestacyjną.

Obrazek

Informacja o akcji protestacyjnej pojawiła się na internetowej stronie Komitetu Strajkowego NSZZ Solidarność TVP i związana jest "z niespełnieniem przez TVP postulatów wynikających ze sporu zbiorowego". Związkowcy głównie walczą o wynagrodzenia - jak zaznaczają, w ciągu ostatnich lat płace spadły nawet o 40 procent.

Przypomnijmy, że w liście z października 2011 roku związkowy domagali się między innymi:

Kod: Zaznacz cały
wprowadzenia do regulaminu wynagrodzenia corocznej zasady waloryzacji wynagrodzeń zasadniczych; przywrócenia premii dla pracowników czasowo premierowych w wysokości 25 proc.; wprowadzenia do regulaminu wynagrodzenia zapisów o proporcjonalności wyceny stawek honoracyjnych i premii zadaniowej, przyjmując za 100 proc. wysokość wynagrodzenia realizatora audycji (zasada powinna dotyczyć pracowników realizacji technicznej i telewizyjnej); ujednolicenia zasad czasu pracy w grupach zawodowych bez względu na jednostkę organizacyjną, w której zatrudnieni są pracownicy; kierowania do produkcji programów telewizyjnych poprzez wykorzystanie pracowników etatowych oraz majątku Spółki, a nie poprzez pośredników jakimi są podmioty zewnętrzne.


Oprócz wynagrodzeń, jednym z powodów zorganizowania akcji protestacyjnej jest także zwolnienie jednak z osób, która była w grupie negocjacyjnej. Zapowiedziami NSZZ Solidarność TVP zaskoczony jest zarząd Telewizji Polskiej, który podkreśla, że cały czas trwają procedury dotyczące prowadzenia sporów zbiorowych.
źródło: NSZZ Solidarność TVP/PAP
Każdy z nas ma cztery twarze: tę, którą pokazuje, tę, którą widzą inni, tę, która myśli, że jest prawdziwa i tę, która jest prawdziwa. Wybierając jedną z nich nie rezygnujmy z pozostałych.
Avatar użytkownika
Cuma
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
 
Posty: 537
Dołączył(a): 15 sie 2012, o 12:03
Lokalizacja: PL
Podziękował: 5 razy
Podziękowań: 1 razy
Płeć: Mężczyzna
Korzystam z: Cyfrowy Polsat + DVB-T


Opcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


stat4u